• POSNET THERMAL XL

  Posnet Thermal XL to najmniejsza stacjonarna drukarka fiskalna drukująca grafiki i kody 2D na paragonach, fakturach VAT i wydrukach niefiskalnych!

 • NOVITUS NANO E

  Najnowsza przenośna kasa fiskalna Novitusa: małe wymiary - ogromne możliwości! Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana dla osób prowadzących ruchomą sprzedaż (przenośną), lub tradycyjną, gdzie lada sklepowa ma ograniczoną powierzchnię...

 • INNOVA PROFIT EJ

  Najnowszy model znanej i bardzo cenionej przez klientów drukarki fiskalnej przeznaczonej do małych i średnich sklepów oraz gastronomii

Tanie Kasy Fiskalne

Podatnicy podatku od towarów i usług obowiązani są do ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży:

 • na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej;
 • na rzecz osób fizycznych - przedsiębiorców dokonujących zakupów prywatnie, nie na rzecz swojego przedsiębiorstwa;
 • na rzecz rolników ryczałtowych (zakup dla gospodarstwa i prywatne).

W dalszej części niniejszego modułu obrót z tytułu sprzedaży na rzecz ww. osób nazywać będziemy obrotem kasowym.

Obrót na rzecz ww. osób podlega zaewidencjonowaniu przy zastosowaniu kasy fiskalnej również wówczas, gdy osoba taka żąda wystawienia faktury (ale nie na przedsiębiorstwo, ale prywatnie na imię i nazwisko). Wówczas paragon z kasy fiskalnej należy zszyć z kopia faktury pozostającą u sprzedawcy. Sprzedawca wystawiając na każdą przeprowadzoną transakcję fakturę VAT nadal objęty jest obowiązkiem stosowania kasy fiskalnej.

Do dnia 31 maja 2005r. obowiązkiem ewidencjonowania objęta była sprzedaż na rzecz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych, bez wzgledu na to, czy występowali w swojej działalności jako rolnicy ryczałtowi, czy też jako podatnicy VAT nie korzystający z tego zwolnienia. Obecnie obowiązek ten obejmuje jedynie sprzedaż na rzecz rolników ryczałtowych, natomiast sprzedaż na rzecz podatników VAT nie korzystających ze zwolnienia dla rolników ryczałtowych, nawet prowadzących indywidualne gospodarstwo rolne, objęta jest zwolnieniem z obowiązku ewidencjonowania.

Podatnicy zwolnieni podmiotowo czy przedmiotowo również podlegają obowiązkom posiadania kasy w takim samym stopniu, jak każdy podatnik VAT, przy czym zainstalowanie kasy nie powoduje utraty zwolnienia.

iformacja za zgodą serwisu www.vat.pl

Copyright © 2018. HUNTER KOMPUTERY  Rights Reserved.