^W Górę

 • POSNET THERMAL XL

  Posnet Thermal XL to najmniejsza stacjonarna drukarka fiskalna drukująca grafiki i kody 2D na paragonach, fakturach VAT i wydrukach niefiskalnych!

 • NOVITUS NANO E

  Najnowsza przenośna kasa fiskalna Novitusa: małe wymiary - ogromne możliwości! Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana dla osób prowadzących ruchomą sprzedaż (przenośną), lub tradycyjną, gdzie lada sklepowa ma ograniczoną powierzchnię...

 • INNOVA PROFIT EJ

  Najnowszy model znanej i bardzo cenionej przez klientów drukarki fiskalnej przeznaczonej do małych i średnich sklepów oraz gastronomii

Tanie Kasy Fiskalne

Firma Posnet istnieje od 1993 roku, a zatem od początku rynku fiskalnego w Polsce. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości urządzeń fiskalnych. W swojej ofercie posiada rozwiązania znajdujące zastosowanie w supermarketach, nie zapomina jednak o małych sklepikach i firmach usługowych. Poleca również doskonałe rozwiązania dla firm poszukujących specjalizowanych urządzeń. Wśród licznych klientów jest wiele aptek, restauracji, fast-foodów.
Urządzenia oraz rozwiązania systemowe opatrzone marką NOVITUS znajdują zastosowanie w tysiącach placówek handlowych i usługowych, sieciach sklepów detalicznych i hurtowni, centrach logistycznych, aptekach i hurtowniach farmaceutycznych, firmach transportowych, bankach, urzędach administracji publicznej, urzędach pocztowych, stacjach paliw, sieciach sprzedaży prasy, zakładach produkcyjnych, hotelach i restauracjach, a także w codziennej pracy lekarzy czy prawników.
Firma INNOVA SA rozpoczęła komercyjną Sprzedaż urządzeń fiskalnych w 2002 roku od wprowadzenia na rynek gamy drukarek fiskalnych opartych na modelach INNOVA PROFIT oraz INNOVA MARKET w różnych wersjach i odmianach programowych
Oferujemy kompleksowe rozwiązania informatyczne dla firm handlowych, sklepów i gastronomii. Współpraca z większością urządzeń fiskalnych i peryferyjnych wspomagających sprzedaż.
Generalnym dystrybutorem i serwisem centralnym produktów firmy ELO jedt firma Posnet
Synonim wysokiej jakości i niezawodności urządzeń. ELZAB to marka urządzeń wspierających sprzedaż w sklepach w każdej miejscowości w Polsce. Jesteśmy liderem rynku kas i drukarek fiskalnych, wypracowaliśmy mocną pozycję wśród dostawców wag elektronicznych, szuflad kasowych i sprawdzarek cen.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Likwidacja kasy fiskalnej wymaga współdziałania podatnika, serwisanta oraz urzędnika urzędu skarbowego.

W związku z likwidacja następuje bowiem zaprzestanie pracy kasy w trybie fiskalnym W związku z tym należy:

 • umówić się z urzędnikami urzędu skarbowego oraz z serwisantem (miejsce, data, godzina) na spotkanie w celu dokonania określonych czynności:
 • podczas spotkania:
  • dokonać oględzin kasy;
  • dokonać oględzin plomb
  • wydrukować łączny raport okresowy;
  • sporządzić na tę okoliczność protokół według ustalonego wzoru;
 • wydać modułu fiskalnego kasy fiskalnej serwisantowi.

Na spotkanie warto umówić się wcześniej, urzędnicy mogą nie mieć wolnego czasu tego samego czy następnego dnia. Z reguły urzędują w godzinach porannych (do 10-tej), gdyż później odbywają się zazwyczaj spotkania w sprawie kas fiskalnych u podatników. Spotkanie może odbyć się w miejscu zainstalowania kasy, albo w urzędzie skarbowym.

Jeżeli nie masz serwisanta - podpisz umowę przed zgłoszeniem do urzędu skarbowego zakończenia jej pracy w trybie fiskalnym.

Warto również pamiętać, że likwidacja działalności przed upływem 3 lat od zainstalowania kasy fiskalnej zobowiązuje podatnika do zwrotu ulgi 50% ceny kasy fiskalnej.

Zawieszenie

Nie wymaga takich czynności zawieszenie działalności gospodarczej. Jednak w przypadku wykreślenia podatnika z rejestru podatników VAT przez naczelnika urzędu skarbowego z powodu zaprzestania w wykonywaniu przez tegoż podatnika czynności opodatkowanych należy tych czynności jednak dokonać. W trybie fiskalnym mogą pracować jedynie podatnicy VAT, czynni albo zwolnieni podmiotowo.

Podatek dochodowy

Dla celów podatku dochodowego należy ująć kasę fiskalną w remanencie likwidacyjnym. Pomimo braku modułu fiskalnego ma ona jednak swoją wartość. Można też sporządzić protokół jej likwidacji i po prostu ją wyrzucić (po opisanych wyżej czynnościach). Trzeba to jednak zrobić przed dniem likwidacji, aby w dniu likwidacji nie musiała zostać ujęta w remanencie likwidacyjnym.

Czasem zdarza się, że kasę fiskalną zabiera po prostu serwisant uczestniczący w zakończeniu pracy w trybie fiskalnym. Jeżeli:

 • zabiera ją nieodpłatnie, to albo trzeba wpierw kasę zlikwidować, a potem oddać odpad serwisantowi, albo też trzeba naliczyć podatek VAT od nieodpłatnego przekazania towaru, w stosunku do którego odliczono wcześniej podatek VAT;
 • jeżeli zabiera ją odpłatnie, trzeba wystawić fakturę dostawy; jeżeli po prostu w zamian za usługę sporządzenia protokołu zakończenia pracy w trybie fiskalnym dostaje kasę za darmo, obie strony powinny sobie wystawić faktury: serwisant za usługę, podatnik za kasę, po cenie równej wartości usługi serwisanta.

Jeżeli podatnik nie chce wykazywać kasy fiskalnej w remanencie likwidacyjnym, to powinien tych wszystkich czynności dokonać przed dniem likwidacji działalności gospodarczej. Oznacza to, że najpierw powinien umówić się z serwisantem i urzędnikami w sprawie kasy fiskalnej, potem dokonać zakończyć jej pracę, potem kasę zlikwidować czy sprzedaż, a dopiero potem zgłosić likwidację działalności gospodarczej w urzędzie skarbowym.

Warto mimo wszystko rozważyć sprzedaż kasy, szczególnie droższych modeli. Nawet przy dość wysokich kosztach wymiany modułu fiskalnego może ona znaleźć nabywcę.

iformacja za zgodą serwisu www.vat.pl

Copyright © 2013. HUNTER KOMPUTERY  Rights Reserved.